Zażywanie suplementów diety a planowanie dziecka

Witam. Z mężem chcemy postarać się o dziecko. Mąż trenuje na siłowni i zażywa suplementy diety np. kreatyna, carbo fuel i białko. Czy to będzie miało wpływ na płód? Czy dziecko moze byc chore?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W czasie starań o dziecko oraz około 2-3 miesięce wcześniej (tyle trwa rozwój plemników) Pani partner powinien zrezygnować z tego typu produktów. Wprawdzie nie ma badań, które jasno określałyby szkodliwość takich suplementów diety, aczkolwiek dla bezpieczeństwa warto byłoby je odstawić.

Witam.Również bym radziła aby mąż zrezygnował z tego typu suplementów.Radze dla bezpieczeństwa bo badań bezpośrednich na ten tema nie ma.Pozdrawiam