Leki na nadciśnienie a łysienie

Witam, czy leki na nadciśnienie mogą powodowac łysienie ? Od pewnego czasu zażywam zofenil i zauważyłam, że mam coraz mniej włosów. A może są jakieś inne leki na nadciśnienie, które nie mają takich skutków ubocznych ? Czy np. tego rodzaju łysienie jest odwracalne ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, przyjmowanie leku Zofenil może powodować łysienie. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego, który zmieni lek. Nie może Pani zmieniać leczenia bez konsultacji lekarskiej. Jeśli zaprzestanie Pani przyjmowania leku, włosy powinny odrosnąć. Pozdrawiam