Leki na niedoczynność tarczycy a dieta

Witam, udałam się do dietetyka, ponieważ zaczęłam tyć mimo diety i sportu. Wypadają mi włosy, jestem zmęczona, mam suchą skórę, zaparcia. Zrobiłam badania na tarczycę, glukozę, cholesterol. Okazało się, że TSH wynosi 2,440 (norma przy badaniu 2,5-4,2). FT3 (3,13) i FT4 (1,34) w normie. Pani Dietetyk powiedziała, że wątpliwe, aby endokrynolog przepisał mi leki na niedoczynność tarczycy, bo nie osiągnęłam "poziomu", co dla mnie oznacza dalsze problemy opisane na początku. Co teraz? :(

Radziłabym się jednak udać do endorynologa, gdyż nie tylko problemy z tarczycą mogą się manifestować w opisany przez Panią sposób. Być może dobrana dieta nie jest dla Pani korzystna i przy sporcie (szczególnie wytrzymałościowym) nie zaspokaja w odpowiedni sposób potrzeb Pani organizmu, warto więc byłoby skonsultować ją z dobrym specjalistą.