Leki osłonowe podczas stosowania antybiotyków przy zakażeniu bakterią Escherichia Coli

Badanie posiewowe moczu wykazało baktrie escherichia coli 10a6CFU/ml ESBL/-/ przyjmowałam antybiotyk nolicin 400mg po tym antybiotyku badanie jest bez zmian jedynie bakteria zrobiła sie teraz oporna na ten antybiotyk i lekarz zalecił ramoclav . Mam pytanie jakie powinnam brać leki osłonowe?

Renata GrzechociĹska

Witam!
Obecnie zalecane są probiotyki zawierające bakterie Lactobacillus GG lub drożdże Saccharomyces boulardii. Pierwszy z nich występuje w osłonkach np. Acidolac, Multilac, Lakcid. Drugi natomiast to np. Enterol, Enteromax. Proszę wybrać, który będzie Pani odpowiadał postacią (tabl., proszek) i ceną.