Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leki pomagające zwalczyć otyłość

witam mam 35 lat i od wielu lat walczę z otyłości. od paru lat leczę niedoczynność tarczycy, hashimoto oraz podwyższony poziom prolaktyny. Przyjmuję codziennie letrox 100 oraz bromergon, jednak wciąż nie mogę schudnąć (95 kg 165 cm) mimo diet od dietetyka, co schudnę to tyję od nowa. Czy istnieją obecnie jakieś leki które pomogłyby mi zwalczyć otyłość ? proszę o pomoc !
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Leki nigdy nie będą rozwiązaniem, należałoby się skupić nad przyczynami otyłości. Ze względu na Hashimoto, ważne, aby z diety całkowicie wyeliminować gluten, soję oraz mleko i produkty na jego bazie. Wprowadzić do diety produkty bogate w selen, cynk oraz witaminę E. Ważne, aby spożywać pełnowartościowe białka (z dobrej jakości mięs oraz ryb). Pomocne może okazać się stosowanie probiotyków naturalnych (zalecamy wykonanie sobie badań mikroflory jelitowej). Warto byłoby zastanowić się także nad zbadaniem nietolerancji pokarmowych i na podstawie wyników zastosować dietę eliminacyjno - rotacyjną. Wszystkie te działania mają na celu odbudowę śluzówki jelita oraz zminimalizowanie reakcji zapalnych organizmu. Konsekwentne stosowanie się do zaleceń będzie gwarancją sukcesu. Każdy przypadek jest indywidualny i dieta powinna być dobierana na podstawie wykonanych badań i szczegółowego wywiadu żywieniowego. Zachęcamy do wizyty u doświadczonego dietetyka klinicznego, który nie tylko ułoży odpowiedni program, ale pomoże w jego codziennej realizacji.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Absolwent dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
0

Witam serdecznie,
Osobiście nie popieram stosowania różnego rodzaju preparatów na odchudzanie. Podczas całego etapu redukcji wagi powinna ,,nauczyć się'' Pani zdrowych nawyków żywieniowych.
Czasem nawet niewielkie zmiany w diecie powodują że chudniemy. Dieta nie powinna kojarzyć się z głodówką i łykaniem różnego rodzaju suplementów diety, a stać się zdrowym stylem życia, który zostanie do końca życia.
Uważam, że zażywając suplementy na odchudzanie niczego sie Pani nie nauczy i nie popracuje nad zdrowymi nawykami żywieniowymi. Suplement kiedyś się skończy a Pani nie zmieni nic w swojej diecie więc waga znów będzie rosła. Przecież nie będzie go Pani przyjmowała do końca życia. Moim zdaniem w odchudzaniu nie o to chodzi. Nieracjonalne odchudzanie najczęściej kończy się efektem jo-jo, utratą jędrności i elastyczności skóry oraz osłabieniem organizmu.
Jeżeli mam być szczera to nie inwestowałabym w tego typu suplementy. Zadbałabym o pełnowartościową dietę, a spadki wagi które będą się pojawiać zmotywują Panią do dalszego działania. Wielu moich pacjentów wątpiło w swoją silną wolę, obawiało się że nie będą w stanie jeść regularnie ale z czasem wypracowali zdrowe nawyki i teraz cieszą się z utraty kilogramów. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.
Należy jednak pamiętać aby dieta była pełnowartościowa i uwzględniała Pani zapotrzebowanie energetyczne. Powinna być dobrana indywidualnie i dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych.
Jeżeli zdecydowałaby się Pani na przejście na dietę zachęcam do współpracy. Mogę ułożyć indywidualny jadłospis dostosowany do Pani stylu życia.
Zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam serdecznie
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy