Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leki przy wzroście poziomu PSA

Moje psa wzrosło w ostatnim roku z 2,6 do 4,6 co powinienem zrobić i do jakiej kliniki bądż szpitala sie udać ? CZY SĄ JAKIEŚ ŚRODKI BY TO ZATRZYMAĆ ?
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam serdecznie. Wzrost stężenia PSA we krwi nasuwa podejrzenie raka prostaty jednak trzeba pamiętać, że blisko 25% pacjentów z podwyższonym poziomem PSA nie ma raka prostaty a blisko 20% chorych na raka stercza miała prawidłowy poziom PSA w surowicy. 4% zdrowych mężczyzn w wieku powyżej 45 roku życia ma wartości PSA w przedziale od 4 - 10 ng/ml. Proponuję kontrolę u urologa.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, prawie dwukrotny wzrost PSA w okresie krótszym niż rok nakazuje konsultacje urologiczną. Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy