Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie przy ciągłym wzroście poziomu PSA

Od 10 lat mam problemy z prostata od roku zaczęło wzrastać moje psa we wrzeniu 2012r było na poziomie 2,4 w maju wynosiło 3,5 a we wrzeniu 4,6 choć to 3 było robione pzez inną przychodnię jakiemu leczeniu powinienem sie poddać i gdzie najlepiej ?
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
PSA czyli swoisty antygen sterczowy może wzrastać m.in. w przypadku łagodnego przerostu prostaty, zapalenia gruczołu krokowego czy raka stercza. Inną przyczyną mogą być zabiegi urologiczne. Proszę udać się do specjalisty urologa, który po zbadaniu oraz ocenie wyników badań dodatkowych wdroży odpowiednie leczenie.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witam, sam wynik PSA nie stanowi o chorobie. Należy udać sie do urologa na badanie prostaty palcem przez kiszkę stolcową oraz na ocenę dotychczasowego wzrostu PSA. Dopiero potem można będzie mówić o konieczności ewentualnych dalszych badań i ewentualnego leczenia. Gdzie najlepiej to robić? zawsze mówię, że "u mnie" Szkoda, że nie podał Pan wieku i objętości gruczołu krokowego określonej w USG. Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy