Leki rozrzedzające a operacja wstawienia biologicznej zastawki aortalnej

Mój dziadek ma ponad 70 lat. W 2014 roku miał operacje wstawienia biologicznej zastawki aortalnej. Kilka miesięcy później miał operację oka w związku z czym musiał przerwać stosowanie leków rozrzedzających i przyjmować przeciwzakrzepowe. Teraz znów bierze rozrzedzające a lekarze wykryli zwłóknienia na płucach. Czy te zwłóknienia mają związek z operacją serca lub przyjmowanymi lekami? Jakie dziadek ma wykonać badania? Do jakiego lekarza się zwrócić? Błagam o pomoc

Aleksander Ropielewski

Mogą wynikać z operacji serca. Warto skontaktować się z pulmonologiem.