Lekki ból pięty prawej po bieganiu

biegam od roku. czasem od rana po wypoczynku mam lekki ból pięty prawej. wcześniej miałem przeciążenie m. płaszczkowatego łydki. rozciąganie jednak pomogło w łydce. ból pięty nie jest uciążliwy. co może być przyczyną? czy do lekarza ortopedy sportowego muszę mieć skierowanie lekarza rodzinnego? czy przestaw biegać? w trakcie biegu nic nie boli...

Najprawdopodobniej ma Pan zapalenie/przeciążenie rozcięgna podeszwowego...aczkolwiek wymaga Pan oczywiście zbadania i być może wykonania USG. Do ortopedy musi Pan mieć skierowanie od lekarza rodzinnego. co do biegania to w pierwszej kolejności proponuje obuwie z bardzo dobrą amortyzacją.