Ból pięt po bieganiu

Witam Od pewnego czasu po bieganiu na hali czy na dworze bolą mnie pięty ale nie zawsze. Od 2 tygodni mam nowe buty i jest znacznie lepiej. Co może tak naprawde być przyczyny że bolą mnie pięty?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nieprawidłowo dobrane obuwie i zła technika biegania (nieprawidłowe ustawienie kończyn dolnych podczas biegu) są najczęstszymi przyczynami bólu u osób rekreacyjnie trenujących bieganie.