Bieganie a bolesność palca u nogi

Pytanie do Ortopedy! badanie rtg wykazało - Zmiany zwyrodnieniowe w stawie śródstopno-paliczkowym palucha stopy prawej ze znacznym zwężeniem szpary stawowej . Palec tylko czasami pobolewa. Nie jest to ostry ból. Czy mozna biegać przy takim problemie ze stopą? Jakie dobrać buty do biegania czy powinny byc sztywne czy miękkie? Dziekuje za odpowiedz.

Aleksander Ropielewski

Należy ustalić przyczynę zmian zwyrodnieniowych. Najpewniej ból wynika z niewłaściwej mechaniki ruchu dlatego sugeruję kontakt z fizjoterapeutą zajmującym się urazami sportowców. Obuwie należy dobrać w zależności od Pana zaawansowania. Im miększe tym bardziej pracuje stopa, jednak trzeba ja do tego przyzwyczajać stopniowo.

Piotr Pilarski

Witam,

może Pani biegać ale jednocześnie obserwować czy ból się nie zwiększa. W takim wypadku warto zmniejszyć intensywność ćwiczeń. Obuwie powinno być przeznaczone do biegania kupione w sklepie sportowym.

Pozdrawiam.