Bolesność pięt a bieganie

witam w zeszlym roku zaczelam biegac, ale zaczely bolec mnie piety nie sa to ostrogi lekarz rodzinny stwierdzil przeciązenie, 2 miesiace nie biegalam. na poczatku lutego znowu zaczelam oczywiscie od marszobiegow, i teraz znowu mnie bola jednak tylna czesc, jak naciskam pomiedzy kostka a pieta czuje pieczenie, ciagnięcie do tego bola jeszcze zew boczne czesci stopy...bardzo lubie biegac mam odpowiednie buty z najwieksza amortyzacja a bol jest nadal

Objawy sugerują tendinopatię mięśni strzałkowych. Przyczyną jest przetrenowanie lub nieprawidłowe stawianie stopy.
Do diagnostyki usg lub mri.
Leczenie to niestety ograniczenie biegania i przy dużym bólu stosowanie ortezy (buta pneumatycznego lub stabilizatora stawu skokowego) oraz fizykoterapia przez nawet kilka tygodni.
Po wygojeniu wskazane byłoby również badanie dynamiczne stopy pod kątem doboru obuwia biegowego.
Proszę poszukać ortopedy z doświadczeniem w leczeniu sportowców.