Lekkie odklejenie plastra antykoncepcyjnego a ochrona przed ciążą

Witam , stosuję plastry Evra od prawie roku , ale nadal mam obawy przed stosunkiem bez dodatkowego zabezpieczenia. Moimi obawami jest to iż plaster przy brzegach zazwyczaj jest lekko odklejony . Rzadko mi się zdarza że przez cały tydzień utrzyma się cały przy ciele . czy to jest problem , i czy zmniejsza to skuteczność działania??? pozdrawiam rybka

Witam,
powinno się przyklejać plaster w takim miejscu, aby nie dochodziło do nadmiernego jego obcierania przez ubranie.
Nie powinien się odklejać, gdyż odklejanie może spowodować zmniejszenie skuteczności antykoncepcji.

pozdrawiam!