Lekkie plamienia u dziewczynki, która jeszcze nie zaczęła miesiączkować

Witam Czym może być spowodowane plamienie lekko brązowawe/blado czerwone jedniodniowe u dziewczynki,która nie zaczeła jeszcze miesiączkować? Zdarzyło się to po skończeniu antybiotyku i nie wiem czy jest to sygnał zbliżającej się pierwszej menstruacji,czy coś innego,nie wiem co powiedzieć dziecku,jak to wytłumaczyć.

Szanowna Pani!

Nie wiem w jakim wieku jest dziewczynka.Niemnie jednak należałoby sprawdzić u ginekologa dziecięcego czy nie jest to np. infekcja, lub inne schorzenie.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka