Lekkie zawroty głowy i bóle stawów a możliwość aktywnej boreliozy

Witam, w 09/2013 znalazlam na brzuchu kleszcza, rumienia brak. Po 4 tyg. poczulam lekkie zawroty glowy. W 5 tyg. zrobilam test ELISA -wynik pozytywny w IGM 48 (wynik OD 22), rozpoczelam 20 dn. terapie antyb., czulam sie b. dobrze. Od 04/2014, czyli 4 mies. po zakonczeniu leczenia powrocily lekkie zawroty glowy. Zrobilam ponownie test ELISA, wynik dodatni IGM 63 (!), czyli wyzszy niz przed terapia, IGG --. Czy mam nadal aktyw. boerlioze i stad powrocily znowu lekkie zawroty glowy i bole stawow?
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Przeciwciała w klasie IgG dość długo utrzymują się w organizmie i nie świadczy to o nieskuteczności zastosowanej antybiotykoterapii. Jeśli jednak ma Pani niepokojące objawy sugeruję konsultację ze specjalistą chorób zakaźnych, który zaleci właściwe leczenie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy