Lekko powiększona lewa brodawka sutkowa

Od około 2 tygodni zauważyłam niepokojące objawy, które napawają mnie niezbyt pozytywnymi myślami. Zauważyłam, że lekko powiększyła mi się lewa brodawka sutkowa, choć zdarzyło się to już kilka razy w moim życiu, teraz obawiam się, że dzieje się coś złego. Dodatkowo odczuwam lekki ból w piersi, nie jest to ból ostry, takie leciutkie rwanie. Nie wiem, czy coś się dzieje, czy nie. Miałam rok temu robione badanie usg, na którym nic nie wykryto. Dodatkowo pani ginekolog jakiś czas temu podczas badania powiedziała, że mam iść na badanie usg (ponowne), ale już po okresie, bo nie wie czy to gruczoły, czy coś złego. Wykonuję samobadanie piersi, jednak wydaje mi się, że nic nie wyczuwam. Mam 21 lat i stosuję tabletki antykoncepcyjne.

Witam serdecznie!

Dolegliwości bólowe mogą wynikać z różnych przyczyn, najczęściej hormonalnych. Nie sądzę, aby podłożem Pani dolegliwości były zmiany ogniskowe w piersiach. Jest Pani młodą osobą, gdzie prawdopodobieństwo zmian złośliwych jest bardzo niewielkie.
Proszę skontaktować się ze swoim ginekologiem, który Panią zbada. Przy stosowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej warto co 6 miesięcy wykonać badanie USG.

Może się także okazać, że nie służy Pani dotychczasowy preparat antykoncepcyjny i trzeba będzie zmienić go na inny.

Proszę być dobrej myśli, pamiętać także o noszeniu dobrze dobranej bielizny, unikaniu mocnej kawy, herbaty oraz pokarmów bogatych w tłuszcze zwierzęce, ponieważ dieta i styl życia mają duży wpływ na tkankę piersi.

Pozdrawiam serdecznie