Wklęśnięta brodawka sutkowa u nastolatki - co się dzieje?

Ja mam podobny problem, jednak jestem dużo młodsza. Za 2 miesiące kończę dopiero 16 lat, a lewy sutek chowa mi się od podstawówki. Wydaje mi się to dziwne, że tylko jeden. Wychodzi sam z tego co zauważyłam pod wpływem gorącej wody, kiedy np. biorę prysznic, lub mogę go sama wyjąć, jednak po chwili znów robi się wklęsły. Czy w tak młodym wieku to normalne? I czy da się to jakoś uregulować?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Piersi w okresie dojrzewania ulegają ciagłym przemianom. Może zmieniać się ich wielkość, kształt, konsystencja oraz wygląd zewnętzny. Wklęśnięta brodawka sutkowa może występować fizjologicznie u nastolatek. Nie można oczywiście wykluczyć, że w tym przypadku mamy do czynienia z podłożem chorobowym dolegliwości. Powinnaś, po rozmowie z rodzicami, udać się na wizytę do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w celu weryfikacji swoich podejrzeń.