Lekko zaczerwieniona skóra i ropienie w miejscu cięcia po zabiegu przepukliny

witam pana Doktora mam mały problem jestem miesiąc po zabiegu przepukliny ze wstawieniem siatki nic nie boli nic nie jest uwypuklone opuchlizna zeczła tylko miejsce cięcia jest podzielone na dwie części to znaczy połowa górna część jest w 100%zagojona a dolna jest lekko zaczerwieniona i lekko od kilku dni ropieje takie dosłownie kropelki mimo że rana jest zasklepiona niby nic ale godne dla mnie uwagi proszę o pana zdanie na ten temat i gorąco pozdrawiam

Polecałbym jednak kontrolę u chirurga. Możliwe, ze będzie trzeba wziąć wymaz i po wykonaniu antybiogramu włączyć antybiotyk. Jeżeli stan zapalny dotyczy tylko tkanki podskórnej, szybka reakcja może zapobiec większym powikłaniom.