Leukocyty 12,5 i neutrofile 8,47 w wyniku morfologii

witam proszę o pomoc w odczytaniu morfologii.. leukocyty 12,5 a norma(3,8-10) neutrofile 8,47 a norma to(2,5-7) co to oznacz? prosze o odp.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podana nieprawidłowość, tj. leukocytoza wraz ze zwiększeniem odsetka neutrofili najczęściej jest konsekwencją infekcji bakteryjnej. W celu szczegółowej interpretacji proszę jednak skonsultować się z lekarzem, który zlecił badanie. Konieczne jest bowiem zestawienie wyniku badania ze stanem klinicznym.