Leukopenia i małopłytkowość u 68-letniej osoby

Od 8 lat jestem pod kontrolą hematologa, wyniki z lipca br. WBC - 3,13 i PLT - 117,0, Utrzymują się one mniej więcej stale na tym poziomie. Zaniepokojona jestem nie wykryciem przez hematologa przyczyny istniejącej leukopenii i małopłytkowości oraz nie podjęcia przez niego leczenia farmakologicznego. Z czasem wyniki mogą się jeszcze pogorszyć a leczenie wtedy będzie zapewne mniej skuteczne. Mam 68 lat i czuję się dobrze,wątroba w granicach normy, leki biorę tylko na nadciśnienie. Pozdrawiam.

Takie wyniki badań laboratoryjnych krwi nie wymagają żadnego leczenia farmakologicznego (niewielkie odchylenie poniżej dolnej granicy normy). Skoro jest Pani pod kontrolą hematologa to kompletnie nie ma powodu do niepokoju. Proszę tylko udawać się na wizyty kontrolne i spełniać zalecenia hematologa prowadzącego.