Małopłytkowość a starania o ciążę

Witam, mój problem to małopłytkowość, którą zauważono rok temu w morfologii stan cały czas utrzymuje się w granicy 120-140 tys.Bez objawów i bez innych badań-lekarka stwierdziła,że nic się nie dzieje w moim obrazie klinicznym.Jednak chciałabym zajść w ciążę i nie wiem z czym się liczyć?Jakie konsekwencja mogę mieć z niskimi plt?jak dużo spadają w ciąży?czy grozi mi krwotok przy porodzie?u swojej hematolog wizyta dopiero za 2 tyg. inne parametry są w porządku,jedynie P-LCR 45% przy normie 13-43.
ponad rok temu

Czy HTZ może powodować nowotwory?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ może spowodować raka. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Zwykle zmniejszona liczba płytek w ciąży jest niegroźna dla ciężarnej, a brak objawów klinicznych związanych z niewielkim stopniem trombocytopenii nie wymaga leczenia. Przed zajściem w ciążę konieczna będzie wizyta kontrolna u hematologa oraz ginekologa. Podczas ciąży konieczna będzie regularna kontrola poziomu płytek.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Taka ilość płytek zabezpiecza Panią spokojnie w ciąży. Nie jest to małopłytkowość idiopatyczna w ciązy więc wcale nie musi spadać w ciązy. W przebiegu ciązy wystarcza z reguły 70-100 tys. Dopiero poniżej 70 tys. wlącza się leczenie. Pozdrawiam DK

Lek. med. Danuta Kardzis specjalizuje się w zakresie ginekologii i położnictwa. Świadczy wysokiej jakości usługi z dziedziny ginekologii, w tym ginekologii dziecięcej, zajmuje się prowadzeniem ciąży, a także udziela profesjonalnych porad z zakresu najlepszych metod antykoncepcji. Pacjentki przyjmuje w Gdańsku w prywatnym gabinecie ginekologicznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty