Małopłytkowość samoistna w 27. tygodniu ciąży a ryzyko zachorowania dziecka

Witam jestem w 27 tyg ciaży. Od 10 lat choruję na małopłytkowość samoistną. Jestem pod kontrolą hematologa płytki obecnie na poziomie 90 tys. Nic się nie dzieje, żadnych krwawień. Ale moje obawy dotyczą dziecka czy może ono po porodzie mieć również małopłytkowość a jak tak to jak temu zapobiec.Bo może to grozić wylewem np do OUN a było by to bardzo niebezpieczne. A wszyscy lekarze dotychczas spokojnie każą czekać do porodu. Proszę o odpowiedz.

Witam. Małopłytkowość samoistna nie jest chorobą dziedziczną, w związku z czym nie ma powodów obawiać się że dziecko odziedziczy chorobę. Przy postępowaniu zgodnym z zaleceniami hematologów i utrzymywaniu poziomu płytek na zalecanym poziomie ryzyko wystąpienia powikłań u dziecka jest znikome.