Lewoboczna wypuklina bez cech ucisku na struktury nerwowe

Centralna 2,5-mm protruzja krążka międzykręgowego L4/5, modelująca worek oponowy, bez cech ucisku na korzenie nerwowe. Dehydratacja krążka międzykręgowego L5/S1 i jego 3-mm centr.-lewoboczna wypuklina bez cech ucisku na struktury nerwowe. Kręgoszczelina kręgu L5 bez cech istotnej niestabilności kręgosłupa. Na L5/s1 także zmiany zwyrodnieniowe tj.zaostrzenia krawędzi trzonów kręgów i stawów międzykręgowych. CZY WSKAZANA OPERACJA ( JEŚLI TAK TO JAKA ?CZY Rehabilitacja wystarczy? Mariusz

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.