Lewostronna rotoskolioza z niewielkim obniżeniem wysokości przestrzeni międzykręgowych
Witam . Odebrałam wynik RTG kręgosłupa lędźwiowo- krzyżowego; " Lewostronna rotoskolioza z niewielkim obniżeniem wysokości przestrzeni międzykręgowych. Lordoza lędźwiowa pogłębiona.'' Co to oznacza?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Witam Serdecznie
Rotoskolioza oznacza boczne skrzywienie kręgosłupa w płaszczyźnie czołowej połączone z rotacją kręgów. Wtórnie do skrzywienia pojawiają się zmiany szerokości przestrzeni międzykręgowych. Lordoza pogłębiona, inaczej zwiększone przodozgięcie w odcinku lędźwiowym.