Liczne zagęszczenia smużaste odpowiadające stanom zapalnym

OPIS RTG PŁUC OKOŁOWNĘKOWO ORAZ W DOLNYCH POLACH PŁUCNYCH DOŚĆ LICZNE ZAGĘSZCZENIA SMUŻASTE I DROBNOPLAMISTE,MOGĄCE ODPOWIADAĆ ZMIANOM ZAPALNYM.CO TO OZNACZA?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany wskazują na występowanie zapalenia płuc. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który wdroży odpowiednie leczenie. Zaniechanie wizyty u lekarza może skutkować wystąpieniem powikłań.