Lisinelle i swędzenie pochwy

Dzień dobry, od kilku lat biore Lisinellę , jednak kilka razy w roku mam problem ze swędzeniem , wręcz chorobą. Używam płynu do higieny intymnej, mam jedynego partnera w moim życiu, mąż od 30 lat. Nie zaniedbuje higieny wiec sądzę ze jedyna przyczyna to tabletki, czy doradzi mi Pan/Pani zmianę i na jakie? Dziękuję

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jeśli chce Pani zmienić tabletki, proponuję udać się do swojego ginekologa, który po zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu dodatkowych badań będzie mógł wybrać dla Pani najlepszy preparat. W przypadku występowania świądu, proszę udać się do lekarza, będzie można wówczas ocenić na bieżąco zmiany w pochwie, ewentualnie pobrać wymaz do badania bakteriologicznego.
Pozdrawiam