Lity guz tarczycy i gruczolak pęcherzykowy

Chciałbym się spytać co oznacza to rozpoznanie po badaniu wyciętego guza tarczycy. Mikroskopowo ujawniono lity guz zbudowany z monomorficznych komórek pęcherzykowych tarczycy tworzących głownie układy drobnopęcherzykowe. Posiada on kompletną, cienką, nieco pofałdowaną torebkę. W otaczającym miąższu zmian rozrostowych nie stwierdza się. Rozp ostateczne: Gruczolak pęcherzykowy ( typ drobnopęcherzykowy, tzw. płodowy) tarczycy.

Dzień dobry,

Na szczęście nie stwierdzono komórek nowotworowych w materiale, aczkolwiek z uwagi na Pana młody wiek decyzja o usunięciu zmiany jak przypuszczam była w pełni uzasadniona. Warto okresowo pokazać się swojemu endokrynologowi, który wyznaczy Panu terminy kolejnych wizyt..

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz