Łojotokowe zapalenie skóry i trądzik

witam, mam łzs lekarz wypisał mi ivoxel,zoxiderm, Stieprox. jestem przerażona skutkami ubocznymi, przy Ivoxel nasili się trądzik różowaty, a po szamponie stieprox można wyłysieć.Całą głowę mam w czerwonych plamach z tym że takich większych do 2 cm mam6 reszta to taki cienkie smugi czerwone, czy jakbym zdecydowała się użyć tej emulsji ivoxel to mam wszystkie czerwone miejsca smarować tym sterydem?Czy są mniej szkodliwe leki, które nie nasilą trądzik i wypadanie włosów? Czy włosy mi odrosną ?

Trądzik różowaty w wieku 13 lat nie występuje. Ulotki opisują działania niepożądane które mogą wystąpić, ale jest to mało prawdopodobne. Proszę stosować się do zaleceń lekarza i zgłosić się na badanie kontrolne w zaleconym terminie.