Lordoza lędżwiowa pogłębiona, częściowe odwodnienie tarczy międzykręgowej

Proszę o interpretację MR Lordoza lędżwiowa pogłębiona. Częściowe odwodnienie tarczy międzykręgowej L5/S1. Na poziomie L4/L5 widoczne 3mm, szerokołukowe uwypuklenie tarczy międzykręgowej do kanału kręgowego i otworów międzykręgowych, bez kolizji z korzeniami ner.Na poziomie L5/S1 widoczna pośrodkowa, dokanałowa protruzja struktur tarczy o gł 4.5mm Wpuklina ugina worek oponowy, nie koliduje z korz. nerw. Zaostrzenia zwyrod. krawędzi trzonów kręgowych i wyrostków stawowych wielopoziomowo. A 48

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie licznych zmian w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który odniesie wynik badania do występujących dolegliwości.