Spłycenie lordozy lędźwiowej, obniżenie i odwodnienie tarczy międzykręgowej na poziomie L5/S1

dzień dobry mam na imię Aneta mam37lat dnia 24032015r wykonałam rezonans magnetyczny kręgosłupa lędżwiowo-krzyżowego wynik jest następujący .spłycenie lordozy lędzwiowej.obniżenie i odwodnienie tarczy międzykręgowej na poziomie L5/S1 poziom L5/s1:bulging częściowo na osteofitach z centralną protruzją krążka międzykręgowego długości ok.8mm układająca się ku dołowi wzdłuż tylnej powierzchni trzonu kręgu S1 z uciskiem worka oponowego(jego wymiar strzałkowy ok7mm)i lewego korzenia nerwowegoS1 cdn..

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.