Wyrównanie lordozy lędźwiowej, obniżenie i odwodnienie krążka L5/S1

Witam, proszę o pomoc w odczytaniu wyniku RM. Wyrównanie lordozy lędźwiowej, obniżenie i odwodnienie krążka L5/S1. Na poziomie L5/S1 obecna jest przepuklina krążka międzyokręgowego uwypuklająca się dokanałowo na ok.6 mm, centralnie uciskająca worek oponowy. Przepuklina styka się z prawym korzeniem S1 w zachyłku bocznym, ogranicza rezerwę okołokorzeniową lewego zachyłka bocznego. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych L5/S1. W jaki sposób można zmniejszyć ból,czy konieczna jest operacja?

Witam serdecznie,

Wynik badania świadczy o chorobie krążka międzykręgowego (dyskopatia). Oprócz tego zobrazowano zmiany zwyrodnieniowe. Obie te dolegliwości powodują dolegliwości bólowe.
Operacja jest zwykle ostatecznością. Musi Pani udać się z wynikiem badania do lekarza kierującego na badanie w celu konsultacji i włączenia leczenia.

Pozdrawiam.