Co oznacza wynik MR kręgosłupa u 47-letniej kobiety?

czy moge prosic o interpretacje. Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego: Zniesienie lordozy lędźwiowej. Zmiany degeneracyjne krążka międzykręgowego na poziomie L5-S1 z jego dehydratacją i obniżeniem. Na tym poziomie widoczna jest centralna przepuklina krążka, z niewielką lateralizacją w lewo, powodująca wyraźne zwężenie zachyłków bocznych, z ograniczeniem rezerwy okołokorzeniowej w zachyłkach. Spłaczenie korzeni S1 po lewej stronie. Dodatkowo zwężone oba otwory międzykręgowe, z ograniczeniem rezerwy okołokorzeniowej. Nie stwierdzam wypuklin krążków na pozostałych poziomach. Nierówne zarysy przylegających do krążka części trzonów oraz zmiany reaktywne typu I i II wg Modica. Kanał kręgowy bez cech stenozy. Stożek końcowy prawidłowy.

Witam. Opis wskazuje na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa lędźwiowego. Wskazana jest wizyta u lekarza zlecającego badanie w celu zaplanowania leczenia. Leczenie dobiera się na podstawie badań obrazowych, ale przede wszystkim na podstawie badania przedmiotowego i dolegliwości pacjenta.