Lordoza szyjna zniesiona, lewostronne skrzywienie boczne

Lordoza szyjna zniesiona, lewostronne skrzywienie boczne Kręgi o prawidłowej wysokości trzonów Obszar zmienionego sygnału w środkowej części trzonu C5 o wymiarach w pł ax 13x16mm i wymiarze CC 11mm - obniżony sygnał w obrazach T1zal, wysoki w T2zal i STIR, bez cech rozdęcia trzonu, bez guza w tkankach miękkich - obraz MR sugeruje naczyniaka ubogotłuszczowego - do kontroli, do rozważenia Proszę o poradę

Dzień dobry Pani,

wynik badania MRI wskazuje na patologię w odcinku szyjnym kręgosłupa, która wymaga konsultacji neurochirurgicznej.
Odprostowanie lordozy szyjnej może być wynikiem wzmożonego napięcia mięśni np po urazie lub wskutek np braku ergonomii miejsca pracy.
Wymaga Pani uzupełnienia wywiadu lekarskiego i badania fizykalnego. Wtedy będzie można podjąć decyzję o dalszym postępowaniu.