Lordoza szyjna zniesiona, lewostronne skrzywienie boczne
Lordoza szyjna zniesiona, lewostronne skrzywienie boczne Kręgi o prawidłowej wysokości trzonów Obszar zmienionego sygnału w środkowej części trzonu C5 o wymiarach w pł ax 13x16mm i wymiarze CC 11mm - obniżony sygnał w obrazach T1zal, wysoki w T2zal i STIR, bez cech rozdęcia trzonu, bez guza w tkankach miękkich - obraz MR sugeruje naczyniaka ubogotłuszczowego - do kontroli, do rozważenia Proszę o poradę

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Dzień dobry Pani,
wynik badania MRI wskazuje na patologię w odcinku szyjnym kręgosłupa, która wymaga konsultacji neurochirurgicznej.
Odprostowanie lordozy szyjnej może być wynikiem wzmożonego napięcia mięśni np po urazie lub wskutek np braku ergonomii miejsca pracy.
Wymaga Pani uzupełnienia wywiadu lekarskiego i badania fizykalnego. Wtedy będzie można podjąć decyzję o dalszym postępowaniu.