Lumbalizacja s1, kręgi przejściowe, niewielkie obniżenie wysokości przestrzeni międzykręg.

Witam miałem robiony rtg czynnościowy chciałbym zapytać o wynik: Stan po implantacji stabilizatora międzykolcz. na poziomie L4-L5, Lumbalizacja s1,kręgi przejściowe niewielkie obniżenie wysokości przestrzeni międzykręg. L3-L4 Wysokość pozostałych trzonów zachowana. W pobliżu przedniej krawędzi górnej blaszki granicznej trzonu L2 widoczny oddzielny fragment kostny wielkości 1cm x 0,3 cm odłamany.Czy ten fragment kostny wymaga usunięcia (operacja) skąd takie odłamanie? Proszę o pilną odp Marek

Aleksander Ropielewski

Nie mam możliwości oceny badania i korelacji ze stanem klinicznym, dlatego nie jestem w stanie wypowiedzieć się odnośnie konieczności zabiegu operacyjnego, jak też odnośnie przyczyny uszkodzenia trzonu kręgowego.