Podejrzenie obecności kręgu przejściowego na pograniczu lędźwiowo-krzyżowym
Witam Pana Doktora, 3 miesięcy jestem na zwolnieniu L4 zrobiłem RTG z następującym opisem, . Podejrzenie obecności kręgu przejściowego na pograniczu lędźwiowo-krzyżowym. Kręgozmyk przedni niestabilny, I/II stopnia na poziomie L4/L5. Schodkowanie, poluzowani mechanizmu L2/L3, przy zgięciu do przodu, oraz L1/L2 i L2/L3 przy zgięciu do tyłu.Zmiany w stawach międzykręgowych, zwłaszcza segmentów dolnych.Obniżenie wysokości trzonu kręgu Th 12. Czy jest potrzeba zabiegu chirurgicznego. Leszek

MĘŻCZYZNA, 58 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie wyniku zakwalifikować Pana do zabiegu operacyjnego. Zdecydowanie proszę jednak skonsultować się ze specjalistą neurochirurgiem, który wdroży właściwe postępowanie.