Łuszcząca się skóra, częste zapalenie płuc i niska waga u dziecka

Witam, córka mojej koleżanki od urodzenia ma problemy ze skórą. Pierwszą diagnozą była choroba rybiej łuski. Lekarze podejrzewają również zakażenie gronkowcem. Objawy jakie ma mała to złuszczająca się skóra, bardzo częste zapalenia płuc, bardzo mała waga (waży 4 kg), a także nieumiejętność podnoszenia główki czy też gaworzenia. Chciałam również nadmienić, że stan małej pogarsza się w okresie przyjmowania antybiotyków. Czy na podstawie tych objawów można stwierdzić która to jest choroba?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest badanie lekarskie aby móc cos więcej powiedzieć. proponuje udać się do lekarza immunologa klinicznego lub dermatologa. po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.