Łuszczenie naskórna na żołędzi penisa

Witam, od niedawna zauważyłem, że na żołędzi złuszcza mi się naskórek. Jest to rodzaj cieniutkiej błonki, która "roluje się" pod palcami. Zastanawiam się, czy to nie grzybica, ponieważ moja partnerka już kilkakrotnie na nią cierpiała. Jednak nie odczuwam charakterystycznego dla tej choroby swędzenia czy pieczenia - jedynie ten złuszczający się naskórek. Bardzo proszę o poradę i pozdrawiam:)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane infekcją grzybiczą. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Wskazana jest wizyta u lekarza.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Złuszczający się naskórek jest zjawiskiem fizjologicznym. Nie ma powodów do niepokoju.