Luźny stolec po przyjęciu tabletki a obniżona skuteczność antykoncepcji

Witam! Od ponad 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, Podczas konca drugiego tyg tj 14 tabletka z blistra niecałe 3 godz po wzięciu tabletki zaczeło mi coś jeździc po brzuchu i niestety musiałam pedzić do toalety, był to dosyć luźny stoec, przypuszczam, że przyczyna był wcześniej zjedzony obiad. Nie wziełam dodatkowej tabletki a Niestety wieczorem tego samego dnia doszło do współżycia.. Jakie jest ryzyko,że antykoncepcja została obniżona? Czy mogę obawiać się że jestem w ciaży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku skuteczność antykoncepcyjna tabletek nie była obniżona - nie ma powodów do niepokoju.