Łyse placki na głowie u 5-latki

U mojej córki 5 letniej pojawiły sie z dnia na dzien lyse placki na głowce ,diagnoza pediatry lysienie plackowate i skierowanie do dermatologa,mam pytanie skad to sie wzielo u dziecka,czy jest to wyleczalne,bardzo sie boje ze corka moze byc łysa,chcialam jeszcze dodac ze córka jest bardzo nerwowa od urodzenia ,jak sie zezłosci krzyczy,czasami wali w sciany wpada w szał ,dłubie non stop paznokcie nawet gdy zasypia czy jej nerwowosc i napady złosci mogły to wywołac,martwie sie strasznie

Aleksander Ropielewski

Etiologia choroby jest nieznana. Stosuje się leczenie m.in. minoksydylem, cygnoliną, kortykosterydami i naświetlaniem promieniami UV.