Łysienie i trądzik u 20-latka

Witam, mam 20lat- dotknął mnie problem łysienia ) wydaje mi się,że genetycznie uwarunkowany, gdyż mój brat ma podobne zakola - mimo,że ma 16 lat... czy to nie za wcześnie? Jakie badania możemy zrobić i czy są to badania płatne w celu potwierdzenia,czy jest to po prostu łysienie androgenowe czy może jakaś inna przypadłość ? Gdzie ewentualnie szukać jakiegoś skierowania na tego typu badania? Obaj mamy również skłonności do zmian skórnych w postaci trądziku ( w miarę łagodne zmiany) . z góry dzięki

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

2.Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa lub lekarza medycyny estetycznej.