Łzawienie oczu a możliwe przyczyny

lzawienie oczu prawe wiecej 27.04 15. bylo plukanie kanalikow wyrazna porawa w lewwym oku w prawym oku nie ma poprawy biore krople dexa free a teraz zabak bralem rowniez tobradex przykladam napar ze swietlika rumianku i mniszka czy jest jakas mozliwosc usuniecia tego lzawienia. bo rokowania na zalozeniu drenazu nie sa optymistyczne mam 80 lat jak dlugo mozna jeszcze brac rozne krople czy w konsekwencji nie doprowadzi to znacznego pogorszenia obecnego stanu

Witam. Ma Pan niewydolną pompę łzową. Jeżeli po plukaniu kanalików się poprawiło to najlepiej tak robić co powiedzmy 2-3 miesiące, Sterydy w kroplach są dobre na krótką metę. Nosimy okulary, unikamy wiatru , slońca, często mrugamy to będzie lepiej. Pozdrawiam