Mała i bezbolesna kulka za lewym uchem

Witam, Od paru miesięcy mam małą gulkę/kulkę za lewym uchem. Pojawiła się nagle, bezboleśnie. Na początku twarda teraz bardziej miękka. Boli jak sie lekko przyciśnie albo wygina ucho. Z tego co słyszałem może to być węzeł chłonny ucha. Czy to samo zejdzie z czasem - czy coś z tym muszę zrobić. Pozdrowienia.

Taka zmiana może być powiększonym węzłem chłonnym.Najlepiej pokazać taką zmianę lekarzowi rodzinnemu, który obejrzy ją i zbada. Należy dokładnie opisać jak się zmienia, czy w trakcie tych kilku miesięcy występowały infekcje lub kontakt z chorobami zakaźnymi czy nie.