Mała tarczyca i brak miesiączek po aborcji

Witam, mam 54 lata i od ponad 20 lat nie miesiaczkuję ,(po aborcji) do tej pory ze zdrowiem nie mialam wiekszych problemów, pracuje jako opiekunka osób starszych co wiaze się z podrózami, zmiana klimatu , jeszenia itp, mam nadwagę i to sporą usg wykazało że mam bardzo mała tarczycę ale wyniki krwi sa w tak zwanej normie , ale OB ponad 40, lekarz nie chce mi zlecic badan specjalistycznych np na hashimoto.Ostatniomam zawroty glowy przy pochylaniu, maria

Aby określić czy w zakresie tarczycy występuje stan zapalny można wykonać badanie anty-TPO (można wykonać je też prywatnie). Oczywiście leczeniem i diagnozowaniem problemów związanych z tarczycą powinien zająć się endokrynolog. Co do zawrotów głowy na pierwszym miejscu udałbym się z tym problemem na konsultację do neurologa (do rozważenia RTG odcinka szyjnego kręgosłupa, ewentualnie USG Doppler tętnic szyjnych).