Małe białe krostki na skórze twarzy i przetłuszczanie się cery

Dzień dobry :) mam takie pytanie. Na twarzy a w szczególności na.brodzie, wokół ust oraz nad ustami mam maleńkie białe krostki. Jest ich sporo,mogę nawet powiedzieć,że wypełniają one każdą moją porę w tej okolicy. Ponadto moja cera ma spore skłonności do przetłuszczania się i licznych wyprysków a w okolicy płatków nosa są widoczne naczynka. Moja cera wygląda na 40 lat mimo że mam 19. Jak sobie z tym poradzić? Nie stać mnie na wizyty w gabinetach kosmetycznych oraz na drogie kosmetyki.

Być może są to zaskórniki zamknięte, które są trudne do samodzielnego usunięcia. Wizyty w gabinecie kosmetycznym mogą być bardzo pomocne, jednak konieczna jest także prawidłowa pielęgnacja domowa, odpowiednie zalecenia otrzyma Pani od osoby, która zobaczy i zdiagnozuje pani skórę, jednak w przypadku czopawania się ujść gruczołów łojowych kluczowe znaczenie mają środki złuszczające i ułatwiające oczyszczanie (peelingi, kwasy itp), które nie dopuszczą do tak silnego pojawia się krostek.