Małe endometrium-czy powinnam się obawiać?

Bardzo proszę o pomoc!
Mam 23 lata. Dokładnie 14.11.2010 zażyłam e**** (po gwałcie). Okres od tamtej pory miałam regularny (co 28dni), normalny, powiedzmy obfity. Dnia 7.01.2011 udałam się na badanie dopochwowe (był to 17 dzień cyklu). Endometrium na badaniu wyniosło 3,6mm szerokości o prawidłowej echogeniczności, z zatoką Douglasa "wolną".
Z tego co mi wiadomo, aby doszło do zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej, endometrium powinno być powyżej 8mm. Za kilka miesięcy chciałabym z narzeczonym starać się o dziecko. Bardzo tego pragnę i wyniki badań ze stycznia bardzo mnie zaniepokoiły.
Czy e*** przyjęte 3mies temu ma wpływ na szerokość endometrium? Czy ono np. w 23 dniu cyklu jeszcze wzrasta?
Bardzo proszę o odpowiedź. Jestem obecnie za granicą i nie ufam tutejszym lekarzom.
Dziękuję za pomoc.

Witam serdecznie,

Lek, który Pani wcześniej przyjęła nie ma wpływu na grubość  enodometrium.
W II fazie cyklu endometrium powinno mieć min 8 mm. W ciągu II fazy cyklu następuje wzrost endometrium a jeżeli dojdzie do zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej – rozwija się ciąża, jeżeli nie cykl miesięczny rozpoczyna się od początku i następuje miesiączka. Czyli Pani  ednometium pod koniec II fazy cyklu powinno mieć większą grubość.
Wynik badania usg zależy też od jakości sprzętu oraz doświadczenia ultrasonografisty. Proponuję powtórzenie badania za parę miesięcy.

Pozdrawiam