Małe krostki na plecach i szorstka skóra a zapalenie mieszków włosowych

Dzień dobry, jakiś czas temu na plecach pojawiły mi się maleńkie, ledwo widoczne krostki, jedynie wyczuwalne w dotyku - skóra wydaje się szorstka. W internecie wyszukałam, że może to być zapalenie mieszków włosowych. I rzeczywiście, używałam na częśc pleców kremu do depilacji, aby zlikwidować przeszkadzające mi tam małe włoski. Czy to może być przyczyną? Kremu uzywałam także już kilka razy wcześniej i nie tylko na plecach, a pierwszy raz wystapiła taka reakcja. A może to potówki?

Jeżeli jest stan zapalny czyli zapalenie mieszków to jest to przeciwwskazanie do usuwania włosków, natomiast jeśli występuje tylko rogowacenie mieszkowe to nie jest problem. Najkorzystniej skonsultować to z dermatologiem.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska