Małe plamki na penisie - czy to coś poważnego?

Witam, mam 18 lat i w ostatnim czasie nie współżyłem z kobietą. Dziś przy masturbacji zauważyłem na skórze penisa dwie, małe czerwone plamki. Wyglądają jak zwykle zaczerwienienia z tym, że są troszkę ciemniejsze. Podkreślam, że nie uprawiałem seksu od kilku tygodni. Proszę o pomoc. Chciałbym wiedzieć, czy jest to coś poważnego?

Witam serdecznie!

Przyczyn Pana dolegliwości może być kilka - niektóre wymagają leczenia. Powodem może być uszkodzenie mechaniczne podczas masturbacji, wówczas po kilku dniach zmiany powinny ustąpić.
Inną przyczyną może być reakcja alergiczna - proszę się zastanowić czy w ostatnim czasie nie zmienił Pan jakiś kosmetyków, płynu do higieny, proszku do prania.
Kolejną przyczyną może być wystąpienie infekcji okolic płciowych, na przykład o charakterze grzybiczym  - może się pojawiać na przykład w sytuacjach, gdy obniżona jest odporność organizmu - po infekcji, w wyniku stosowania antybiotykoterapii, w wyniku silnego stresu.

Aby odpowiedzieć na pytanie niestety konieczna jest wizyta u lekarza i badania lekarskie, zachęcam do wizyty u dermatologa.

Pozdrawiam