Mały, bolący guzek za uchem - co to może być?

Witam, Trzy dni temu wyczułam małe zgrubienie z tyłu głowy, po lewej stronie 2 cm od ucha. Przy nacisku zaczęło mnie to boleć. Na drugi dzień już bolało mnie lekko bez nacisku, a gdy nacisnęłam ten punkt bolało mocno. Dzisiaj nie spałam prawie całą noc. Ból nasilił się bardzo i teraz cały czas mnie boli i to mocno. Co to może być? Czy to coś poważnego? Czy może to oznaczać jakiś nowotwór? Bardzo się boję, bo ból jest coraz gorszy. Czy powinnam wykonać badania? Pobrać próbkę? Czy należy to skonsultować z lekarzem rodzinnym, a może od razu ze specjalistą? Tylko jakim? Bardzo Proszę o pomoc. Martwię się jaka może być diagnoza. Z góry dziękuję za informacje. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Opisane przez Panią objawy są bardzo niecharakterystyczne. Mogą świadczyć o wielu stanach, jednakże raczej nie wskazują na nic poważnego. Po pierwsze może być to ropne zapalenie, czyli czyrak, po drugie może być to powiększenie węzła chłonnego na skutek, np. infekcji w drogach oddechowych.

Powinna wybrać się Pani do lekarza pierwszego kontaktu, który zbierze wywiad, zbada, zleci badania lub od razu przepisze konkretne leki.