Mały penis u nastolatka

Witam , mam takie pytanie , gdyż mam 18 lat za nie długo 19 lat .Otóż mój penis ma w stanie spoczynku 5/6 cm , a w stanie wzwodu ma ok.11 cm . według Genów penis w tym wieku powinien być o wiele większy , co mam robić żeby urósł żeby było widać efekty w spodniach i abym czół się lepiej.Dodatkowo gdy ściągam skórkę minimum 30 minut czasu po ściągnięciu skórka robi się grubsza przy samej końcówce przy grzybie tak jakby w skórce zebrała się woda. a to troszkę łaskoczę (swędzi) co to może być ??

Dzień dobry!

Różne badania podają różne dane dot. przeciętnej wielkości członka, zazwyczaj jest to jednak rozpiętość od 10 cm do 19 cm we wzwodzie. Wielu zdrowych, dorosłych mężczyzn ma więc członek o długości 11 cm. Nie musi być to oznaką żadnych zaburzeń ani w żaden sposób nie utrudnia udanego współżycia.
Niestety (albo na szczęście) nie istnieją skuteczne domowe metody powiększania członka. Używanie reklamowanych maści, tabletek czy sprayów jest bezzasadne.
Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wybrał się Pan do lekarza urologa, aby wykluczyć np. zaburzenia hormonalne czy inne wady rozwojowe i przedyskutować ewentualne metody leczenia.

Pozdrawiam!