Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mały penis u 14-latka

Piszę to pytanie w dniu moich 14 urodzin, bo pewne rozmyślania z tego dnia i z wcześniejszych wywołują u mnie jeden wielki kompleks małego penisa. W czasie wzwodu osiąga on rozmiary 7-8 cm długości (mierzę od samego podbrzusza u góry) i obwód ok. 7 cm. Nie rozumiem ludzi, którzy mają kompleks z 15 cm (to ja mam dopiero powody do żalu). Jestem na tyle zdesperowany, aby rozpocząć ćwiczenia rozciągające typu jelq. Tylko tu pytanie do eksperta - czy są one skuteczne? Czy są one bezpieczne? Czy nie zniekształcają penisa, ani nie osłabiają erekcji? Wiele się naczytałem w internecie i mam taki mętlik w głowie, że już sam nie wiem. Jestem dość drobny jak na swój wiek, około 150 cm wzrostu, waga 38,5 kg. Może po prostu nie zacząłem dorastać? Czuję się jednak dojrzalszy psychicznie jak i seksualnie. Spermy też są znikome ilości. Co robić? Pomocy!
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witaj.
Jest wiele czynników wpływających na długość penisa. Najważniejszy to czas dojrzewania i ocena drugorzędowych cech płciowych takich jak występowania zarostu i owłosienia w miejscach intymnych i pod pachami,  a także obniżenie głosu. Ze wzgędu na Twój młody wiek długość Twojego prącia mieści się w przedziale przewidzianym dla Twojego wieku. Musisz zdawać sobię sprawę, że jesteś w trakcie dojrzewania płciowego i w najbliższym czasie zajdzie w Twoim ciele do wielu zmian. Zdecydowanie zalecałabym poczekać na naturalny rozwój przed rozpoczęciem inwazyjnych metod leczenia.
Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy